HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS! #3 (2008),

I really wish that I were able to read the language of the Czech people. I am interested in a few of thein bands, and I love thy hairstyles that i have seen. The general aesthetic of this zine is agreeable to my questionable sensibilities and does appeal to be abouit the DIY hardcore scene (and related topics as veganism) in that geographic region. It looks cool with an odd size and strong layouts, small and portable … contentwise, there is certailnly a nod to the Maximum Rocknroll style.
Maximum Rock´n´Roll, By: DS, 10/2008


HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS! #3 (2008),
Samuel & xJesusx personal [fun]zine # 3

Třetí číslo osobního (Samuelovo / xJesusovox) zábavného fanzinuje je venku, je pěkně tlustý a plný skvělýho čtení. Třetí číslo mi udělalo fakt velkou radost. Obsah je úplně výbornej, škoda, že se nevešlo všechno co bylo v plánu a tak pro zbytek musíte jít brouzdat po netu. Zin je opět pěkně zpracovaný, v již zaběhlé šabloně a rozumně vyvážená černá a bílá podkladovka na jednotlivých stránkách vše vyvažuje. Recenzí je poskromnu, zato jsou výborně napsaný a to např. od Žrouta (že by se rodil nový pisálek? Určitě! Jeho report z krátkého turné RABIES a P.P.M.H. je skvěle napsaný – zde zveřejněný). Tak, rozhovory s INSECT WARFARE, se Sebem ze SHORT FUSE (jsem nevěděl, že má prsty v GreenHellu), podivný rozhovor se spolkem Secret Society of Vegans, rozhovor s Markem “M11”, ARMY OF FLYING ROBOTS, JAILBAIT a poslední dva rozhovory jsou s týpky, jeden si říká Azazel a druhý je Tomášem Kadlecem (...Flufffest / fluffwheels). Mezi rozhovory je pár zajímavých úvah / sloupků – docela dobrý psaní, básničky co mě nikdy neberou, fotky, reklama... Fakt pěkný a já jsem zvědavej, jak bude vypadat, nebo spíše co bude obsahovat následující číslo, protože teď je laťka nastavená vysoko....
Šakal, RabiesHOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS! #3 (2008),
Samuel & xJesusx personal [fun]zine # 3

Třetí číslo rychle zavedené tiskoviny. Vznikla spojením zinů Kill Your Dreams a How Can Limo Kid, část ve slovenštině od xJesusex, což je moc dobře už jen kvůli jiné optice. První číslo bylo jen bonusovým přídavkem pro ty, kteří nakupovali v Samuelově distru, dvojka už klasicky. Trojka je ve znamení tématu Realita... nebo virtuální realita?!?

Po pravdě řečeno, tenhle zin je tuzemská špička. Budou vám třeba chybět některá témata nebo vadit jiné věci, ale je chytrý, znalý souvislostí, moc nepindá, jde k jádru věci a obsahuje protikladné názory a postoje uvnitř scény. Píšou lidi, kteří psát opravdu umí a grafika je účelná a střídmá. Od začátku do konce nemáte pocit, že jste si tohle mohli odpustit. I když jsem váhal, jestli se pouštět do elaborátu o HIV, nakonec jsem si s chutí přečet konspirační teorie o jeho vzniku (vyvinula americká vláda pro vyhlazení „negrů“ a homosexuálů).

Rozhovory. Osobně je sice nemám rád, protože každej si tvoří vnější imágo a chce vypadat, tak jak chce, jestli je to buddhista nebo punkáč je celkem jedno. Ale většinou bývá problém u tázajícího, každý není přesný jako Eben. Někdy kape upřímnost, jindy se zaskvěje aspoň pár souvislostí nebo tě překvapí formulace, vtip. Kytarista Beau americké grindové sebranky Insect Warfare na otázku Pocházíš z Houstunu, můžeš říct něco o tamní scéně? – „No, protože Rahi a já jsme oba velmi antisociální a introvertní, moc se ven nedostaneme.“

Nebo následující hovor s potetovaným, inteligentním řvounem Sebem ze Short Fuse, který říká: „Střelné zbraně jsou fakt zábavný a já nejsem zrovna pacifista:)“ Dál poznamená, že se nestará o to, jak lidé vypadají, ale při otázce na „texty o hippies“ dodá: „Můj názor? Žádný nemám, až na to, že jsou špinaví a smrdí:)) a taky nesnáším dready, obzvlášť na běloších nedávají žádný smysl, ale kdo jsem, abych soudil?:)“

Z dalších intervjů jen jmenovitě: M11, povedená partička Secret Society of Vegans („Je veganství pro hipíky? – Pro hipíky jsou syrové bezlepkové hašišové koláčky.“), britské kapely Army of Flying Robots a Jailbait nebo radikální vegan Azazel. A nakonec interkontakt s Tomášem Kadlecem a jeho reakce na ještě nezapomenutou „kauzu Fluff“, ze které vyšel jako maník vydělávající na HC.

Zin samozřejmě obsahuje i recenze (méně než byste čekali), reklamy (krásná od SRR – nahá ženská, záběr zezadu, na prdeli tetování Stříbrný rakety, titulek: Tady bude těžký si nezamrdat), komixy a úvahy – za všechny uvádím Inyho stať Civilizace chutná skvěle o využití technologických výdobytků ve svůj prospěch, který tak jen doplňuje hlavní téma a nepřímo navazuje na obsáhlou Myspace anketu.

Napříč územím se vyjadřují „činovníci“ scény k Myspace a je to čtení pozoruhodné a obohacující, protože nejednoznačné, žádná černá a bílá. Postoje se pohybují na škále od jednoznačného přijetí (Radek, Kusumam) nebo střízlivého akceptování (Adam, Gnu), přes obojetné vocaď – pocaď (Radek, Svině) až k odtažité pozornosti (Sonic, Czechcore) a bojovnému odmítnutí (Todd, Wollongong). Já moc nerozumím těm výhodám, proč si dělat profil na komerční platformě, když si můžu udělat svůj, na Myspace se asi lépe hledá, na druhou stranu, kdo dneska není schopen zadat název kapely do vyhledávače a najít si její domovský web? (Když tedy pominu veškeré souvislosti vlastnictví toho mega-serveru a s tím spojené pavučiny.)

Ze všech příspěvků a článků je jasné, že „scéna“ má daleko k jednotnosti, nebo naopak je různorodá a barevná, což je myslim dobře, odlišnej názor by neměl být překážka, spíš podnět. Každopádně nové číslo How Can Limo Kid Kill Your Dreams? mě jen utvrzuje v tom, že tenhle prostor je můj oblíbený.

Hlod čísla: „Jednou jsme seděli (Sheeva Yoga) v knajpě a řešili zapeklitý problém, jestli není švédský disbeat trochu přeceňovaný.“ (Skulda)

Maxim Hořovic, http://www.diycore.net


Po roce je konečně venku další číslo split zinu, na kterém se podílí jíž roky spřízněné duše Honza Samuel a Jesus. Nejen formátově mě ovane vzpomínka na zlaté časy Defendru. Tu největší sílu tohoto časáku vidím v žánrové rozmanitosti nejen hudebních stylů, kterou se tady hoši ohání. Což je velká slabina všech dosud vycházejících plátků. Nebát se překročit svůj již tak úzce vymezený píseček. Samuelova část je odstartována texaskou grindcorovou smrští Insect Warfare, ve které se slova ujímá introvertní basák Beau. Tuzemským fandům není příliš třeba představovat Seba, který si svoje odehrál v High Score a svůj mikrofón pevně svírá v Short Fuse. Takže chcete-li se procházet územím kde hlavní váhu má hardcore punk, old school tetování a láska ke zbraním, asi těžko najdete pověřenější osobu. Mimochodem všichni milovníci B-čkových válečných akčňáků by si neměli Seba nechat ujít (ostatně i s celou hromadou německých HC ikon) ve filmu Deadly Nam. Marek aka M11 odpoví nejen na otázky týkající se T11 a Instinctu. Na cesty vyrazíme po boku kapel Poslední přání mrtvého humanisty a Rabies. Téma pro již zažitou anketu tohoto čísla je „Myspace“ a nám je na pár stránkách představen pohled na tuto cool věcičku ze všech stran. Sloupařská rubrika se nám pěkně od posledně rozrostla a to je jenom dobře. Nejen artisty a archiváře potěší stránky s fotkami, kdy své aparáty obsluhovali na tomto webu prověření dokumentaristi Ondra Beneš a Siki. Komiksoví fandové zaplesají nad stránkami od Záviše a klobouk dolů před prací Pana Gizberna, ten kdyby se do toho opřel se šikovným scénáristou, myslím že pořádně natrhne prdel nejen tuzemskému komiksovému kolektivu. No a koukám, už jsme za půlkou takže to je přeci čas předat prostor Limo Kidovi. Ten tentokrát (a musím říct, že ku prospěchu věci) o proti minulému číslu více vsadil na text a rozhovory, na úkor svým grafickým projevům. Sympatické na tomto číslu je vlastní uvažovaní a ne jen kopírování zavedených mnohdy pěkně klišovitých názorů. Jesus se pustil do kritiky CrimethInc everygreenu - knížky Evasion a aby to bylo vyrovnaný tak o pak stránek dříve si můžeme přečíst odstaveček o Ideo zločinu. Hudební část je ve znamení rozhovorů s nezkrotnými Army of flying robots a raubířema Jailbait. Osobních křížových rozhovorů se dočkali za Fluff - Tomáš Kadlec a něco o sobě prozradí Azazel. A jak už je zvykem tak nikoho nepřekvapí pořádný nášup Jesusových fotek, grafik a témat/úvah.. A na závěr pár zavedených rubrik jako recenze (ty tentokrát kvůli nedostatku místa jsou opravdu okleštěny jen na to nejdůležitější) je tu konec. A mě nezbývá než se těšit na další číslo na kterém se už pracuje. Trojka se povedla znamenitě a já si přeji více podobně kvalitních fanzinů nebo tedy aspoň jeden další, žánrově otevřený!
Jirza, Czechcore.cz

Samuel Records
Roman Láriš (SK/UK)