Idiot Savant vs. Whos My Saviour - "split LP"

IDIOT SAVANT/WHO IS MY SAVIOR - split (Samuel) LP
Germany´s Whos My Saviour play a fierce mix of crust punk and straight-up grindcore that is very savage both lyrically and musically. To be honest, Idiot Savant didn´t do a whole lot for me. Their side of this split isn´t totally unlistenable, it´s just that there are too many quit beakdowns that had me scratching my head after a while. Both bands could have benefited from better production, althought the packing on this record is pretty cool. (Profane Existence #46, Doug)


IDIOT SAVANT/WHO IS MY SAVIOR - split LP
Zwei tschechische Labels (Samuel und Korek) veröffentlichen gemeinsam diese Split-Platte der beiden deutschen Bands. WHO'S MY SAVIOUR aus Rostock machen (zumindest für mich) den Anfang und kotzen erstmal kräftig drauf los. Will sagen: Super-Baller-Grind mit Metal-Schlagseite. Es werden keine Gefangenen gemacht, gerade auch beim "Gesang".

Da wird gegrunzt, gebellt und sich die Gedärme rausgeschriehen, dass es nur so eine Freude ist. Von den Texten versteht man nicht viel, die Textbeilage beweist mir aber, dass diese wirklich gut sind, verzweifelt und sich mit den Abgründen der Menschlichkeit befassend.

Nun ist Grind eigentlich nicht so ganz für mich erfunden worden und ich weiss nicht, ob ich mir WHO'S MY SAVIOUR auch über diese Rezension hinaus noch regelmäßig geben werde, aber jetzt gerade kommt das ganz cool. Bin eh gerade wütend auf so eine blöde Postangestellte, grrr .

.. IDIOT SAVANT sind nicht so weit von ihren Split-Partnern entfernt, allerdings eher schleppend, kriechend, etwas langsamer daherkommend. Düsterer, fieser Hardcore, ebenfalls sehr stark vom Metal infiziert. Ein paar Textzitate gefällig? Here we go: "Blut und Tränen reißen nieder, was das Leben dir geschenkt", oder "Offene Wunden, Blut und Eiter zwischen Stacheldraht und in meinem Kopf nur dein Gesicht".

Das würde ich sofort ausmachen, wenn meine Nichte mich besucht. Der Grunzfaktor liegt mir, trotz des teilweise melodischen Gesangs zwischendurch, viel zu hoch und so richtig will mich die ganze LP nicht überzeugen.

Für Liebhaber des Metal-Grind-Kotzcore-Genres aber sicherlich zu empfehlen und gut aufgemacht ist die Platte auch. Ich hör jetzt erstmal die erste WEEZER. (05/10)

© by OX-FANZINE [57] und Renke Ehmcke


IDIOT SAVANT/WHO IS MY SAVIOR - split (Samuel) LP
This split was released out by czechs Samuel, Korek and german´s WIFAGENAlabels. It´s two german´s bands which i hear for first time. I can´t forgot for great, imposant and dark cover artwork with scient fiction on cruel reality touch. IDIOT SAVANT with 5 songs are a nice surprise with 2 vocals, one is emo violence´s screamin, other is darkest one, sometimes sounding like some black metal, and all is ruled by some metal riffs of guitars. On the flip side are WHO´ S MY SAVIOUR, filling my ears with dark metal hardcore out fit with emo violence´s vocals. Most of the lirics are in english, some are in german. But everything is becaming in very dark style, so if you like really dark stuff, this LP is recommended.
Impregnate Recs.


IDIOT SAVANT/WHO IS MY SAVIOR - split (Samuel) LP
Když se o něčem řekne, že to z něčeho udělá "kůlničku na dříví", tak si vždycky představím takovouhle muziku. U nás dobře známé německé kapely, obě sypající ve vysokých otáčkách a pěkně zaolejované (kvalitním) metalem, kterého je právě tak akorát na vytvoření té správné omáčky. Obě kapely na svých koncertech přesvědčily o svých kvalitách a svůj vysoký standard si u udržely i na této nahrávce. Pro fanoušky Infest, Y, Ripcord atd. Na parádním žíhaném vinylu!
Day After HQ < mira@dayafter.cz >


Idiot Savant/Whos My Saviour - split LP

Tenhle split vyšel ve spolupráci s českými Samuel rec., Korek rec. A německými W.I.F.A.G.E.N.A.. Jedná se o dvě německé kapely jejichž název slyším poprvé. Nemůžu opomenout zmínku o impozantním, temném obalu s nádechem science fiction a kruté reality. IS se svými 5 songy mně překvapili dvěma vokály, z nichže jeden je emoviolencový ječák, druhý hlubší, chvílemi znějící black metalově a tohle všechno podněcují kytárky s metalovými vyhrávkami. Obracím desku a to už mi do uší valí jedenáct věciček od WMS, kteří atmosféru téhle desky podtrhujou temným hardcore metalem s emoviolencovým zpěvem. Většina textů je zpívaná v angličtině, avšak najde se zde i pár v němčině. Všechno je vesměs ponurého stylu, takže těm co mají rádi temné věci doporučuju.

Adéla, Killed By Noise No.30 - Březen/Duben 2004


WHO'S MY SAVIOUR/IDIOT SAVANT – Split LP
(Samuel records/Korek/W.I.F.A.G.E.N.A. records)

Ty tam jsou pohodové punkrockové a emo lapače na kočičky ze zdrojů píseckého labelu (tentokrát tandemu). Dobra a lásky už bylo víc než dosti, což se musí zákonitě někde projevit. Teď přichází ke slovu zlo! No jo, už to vidím. Hned z kraje mi prolítává lidská hlava před ksichtem... Žádná prdel! Who‘s My Saviour rozhodně z tohohle světa odvázaný nejsou, což snad dojde každýmu i bez překladu německý lyriky. Je jasný že tahle čtyřčlenná parta svýho zachránce nenajde. Zato se našla v pěkně temný klepačce s brémským mőrseromurmurem.

Idiot Savant na svuj dílec nacpali o něco míň songů, čímž pádem zbylo víc místa pro poctivý hněv. V jejich případě bych se spíš přikláněl ke kapelám jako Carol, takže vlastě stejná liga, stejný hřiště. Psycho ječák vás dostatečně vynervuje, což se snaží kompenzovat druhej vokál typu huhlák. Mám-li ohodnotit dle mého gusta, tohle mě baví o dost víc, neb rozmanitostí toliko šetřeno nebylo. Z toho je teda závěrem víc než jasný, že tahle deska je pro silnější povahy bez víry v cokoliv, neboť ani cover desky moc nadějí neskýtá. Nejveselejší je proto barva týhle pocákaný placky. Jestli jste srabi a povolí vám nervy, zavěšením na zeď se vám do duší opět vrátí kýžený mír a pohoda.

Czechcore, Bena - 02 | 03 | 2004, http://czechcore.cz/index.php?w=10&kod_rew=3371