SHORT FUSE "Demo" 7"EP

Po rozpadu německé youth crew senzace Highscore skončil kytarista Jobst v berlínských Mönster a zpěvák Seb zůstal doma, založil stylově mnohem bližší Short Fuse (jedni už jsou v Japonsku) a tohle je jejich demo z roku 2004 převydané nákladem 250 kusů na vinylu. Od nahrání dema už kapela stihla i Lp a americké turné a párkrát se mihli i na koncertech u nás, tak možná jsi měl tu čest. Oproti rozvrzanému "Youth Of Today-stylu" Highscore hrají Short Fuse mnohem ostřejší a důraznější hardcore/punk v duchu bostonských kapel poč. 80.let (asi nejvíc tam slyším Negative FX). V 11ti krátkých válech to do Vás nemilosrdně pere tvrdá rytmika bicích, jednoduše nabroušená kytara s hodně "old school zvukem!" a agresivní vokál potetovaného kulturistického monstra Seba. Pánové by asi chtěli znít víc "americky", ale v jejich hudbě je jen kapku slyšet jistá neohrabanost a strojová pochodovost řízné německé dechovky … což do tohoto stylu kupodivu zcela přesně zapadá! Výborné jsou i texty řešící vesměs nejrůznější depresivní stavy přerostlých hardcoristů, kteří se z mladického idealismu přehoupli do bahna středního věku. Na zrecenzování jsem dostal test press, kterého existuje jen pět kousků a obal je stříkanej sprejem, díky!
(Filip, Hluboká Orba - 27/2008)


Po rozpadu Higscore založil Jobst Mönster a Seb Short Fuse, kapelu, která plně odráží jeho lásku k nasranému hc/punku první poloviny 80.let. Kumpáni, které našel jako spoluhráče jsou na tom evidentně úplně stejně a tohle na vinylu vydané demo je divoká jízda od začátku až do konce s plynem pěkně na podlaze.To, co mě na téhle desce baví jednoznačně nejvíc, je její autenticita a syrovost. Je to neokrášlený záznam negativních emocí, které jsou ventilovány pomocí hc/punkové muziky a zní to naprosto přesvědčivě. Krátké skladby, většinou ani ne minutové, zahrané způsobem, jako by právě teď měl nastat konec světa a úplně vidím tu partu chlapíku v temným sklepě, zpocený a s vyvalenejma očima jak pálí od boku jednu skladbu za druhou. Pak chvilku pauza, bubeník to odklepne a přichází další nálož hluku, jež kombinuje to nejlepší z Negative Approach, starého bostonského hardcoru, hlavně ranných Gang Green (první singl a skladby na This Is Boston Not L.A.) a Jerrys Kids se smrtící dávkou neohrabanosti prvních nahrávek Lärm, B.G.K. a Heresy. Do toho všeho skvělé texty o deziluzi z vlastního života i celé společnosti, pocity odcizení a úzkosti, navíc napsané tak, že věříte každému slovu. Honza Samuel navíc tuhle desku vybavil parádním zpracováním obalu, včetně limitované verze, na které se podíleli jeho kamarádi a osobním povídáním, které je vloženo v každém singlu. Extra tahle věc, jež odkazuje na desky z Ebullition Records vytváří příjemný pocit osobního kontaktu, což vždycky potěší.Nepřestává mě fascinovat, že po různých sklepích a s minimálními náklady stále vznikají tak silné desky, jako je tahle. Je to pro mě ale každopádně důkaz, že punk není mrtvej!
Banán, Czechcore.cz / (CZ)


Germany's SHORT FUSE demo on vinyl. 11 songs of tough, old school hardcore punk. Songs are short, yet memorable and not just a blast that goes past without sticking. Great raw, but loud and powerful recording as well. I think this may be the best stuff this band has yet to do. Their new lp might be a tough contender when it comes out. IMPORT. SAMUEL RECORDS.
Brandon, No Way Recodrs / (USA)