Rozhovor pro X Limo Kid X (SK)

nazdar bracho tak ako sa ti zije ? tu posielam nejake otazocky ohladom samuela a lahar tak sa snaz hehe

Ahoj Brácho, zdravím Tě a jsem moc rád, že jsi si na mně vzpomněl a hlavně, že se Ty máš fajn. Na Tvé otázky se budu snažit odpovědět …

q. tak konecne som ta po dlhom case ujo lapil za pacesy a odvliekol do jaskyne. Nevies preco mi to tak dlho trvalo spravit s tebou rozhovor po tych rokoch spoluprace a priatelstva ???

No nejspíš proto, že když jsme spolu korespondovali pravidelněji, tak to byli samé „ujoviny“ a pak jsi odjel na poníkovi do Londýna a s tím jsi měl určitě hodně práce. Mimochodem, doufám, že jste dojeli dobře … Teď vážněji, jsem opravdu moc rád, že jsi si na mně vzpomněl a můžeš si být jistý tím, že ikdyž nás dělí stovky kilometrů, tak vím, že až se sejdeme, bude cítit kamarádství stejné, jako když jsme se potkávali na Fluffu nebo spolu kominikovali častěji. Vážím si toho co děláš a vím, že za maskou „mongola“ jsi chytrej chlapík ?, jehož práce si moc vážím. Snad se v budoucnosti najdeme více času k nějakému společnému projektu, ať už se týká čehokoliv! Doufám že se mi letos povede navštívit Londýn, s Janou to plánujeme již nějakou dobu.

q. No asi to bude tym , ze som Mongol hehe...takze ako to cele zacalo ? Preco Samuel records ? Kto je Samuel ? Preco prave label ? Skus sa zakusnut pekne silno do kosti z historie tvojho labelu ?

Samuel jsem začal dělat myslím někdy kolem roku 1998. Bylo to v době, kdy Suffer plánovali svůj první počin. Pojilo nás kamarádství (pojí stále) a „label“ jsem začal dělat proto, abych jim pomohl. Samozřejmě vzhledem k možnostem, které jsem v té době měl. Tak to pokračovalo dál. Kapel přibývalo a doposud je pro mne nejpodstatnější ten osobní vztah mezi mnou a kapelou. Chtěl bych aby stále platil slogan, který jsem okopíroval … „Hey, I Think This Is The Beginning Of A Beautiful Friendship“. Nejsem vlastně klasický „label“, velice si vážím D.I.Y. etiky a label je jednou cest, jak se realizovat. Nedělám to jako zaměstnání, ani se tím neživím, hybným motorem pro něj je moje nadšení (někdy bláznovství), které i po těch letech je ve mně stále. S odstupem času bych neměnil skoro nic co jsem udělal. Je jasné, že jsem se za ty roky změnil, hlavně co se týče hudebního vkusu, ale princip je stejný, trochu víc jsem se jen otevřel hlučnějším stylům. Nemám problém vydat emo, crust, grind … důležité je pro mne znát se s kapelou osobně a najít cosi společného, aby nás mohlo spojovat něco víc než jen titul, který bych měl vydat. Ne vždy se mi to ale povedlo, tak jak bych si představoval, ale to už se asi tak v životě stává. Díky tomu, že se snažím neuzavírat jen do jednoho stylu, tak jsem poznal spoustu úžasných lidí, které bych třeba nepotkal, kdybych se zabýval jen melodickou muzikou nebo opačně. Hudba je hudba a pokud ji dělají fajn lidé, je to na nejlepší cestě, jak si k ní najít cestu. Poslední dobou hodně a hlavně tak nějak „ve své hlavě“ narážím na komercializaci hardcore. Osobně beru „hc“ jako myšlenku, cestu, která může být Tvým hybným motorem, může Tě motivovat něco dělat. Musíš k tomu ale přistupovat upřímně a nebrat to jako trendovou záležitost. Co jsem myslel tou komercializací? Myslím tím potřebu dělat klipy, hrát na ne D.I.Y. akcích a tak podobně, je mi jasné, že to je taky dobou co teď je, samozřejmě vím, že to je věc každé kapely, nesoudím je za to, ale díky tomu na čem jsem vyrostl a jak věci beru, to nemohu pochopit. Stále na to tak nějak narážím. Ze zvědavosti jsem jednou vyzkoušel, spíše pro tu zkušenost vystoupení v hudebním pořadu „O“, co probíhá nebo probíhal (nevím) na nějaké satelitní televizi. Dobrý pocit jsem z toho neměl a bylo to první a poslední, co jsem s medii vyzkoušel. Na druhou stranu se snažím pochopit, že některé kapely co jsem vydal, berou věci jinak. Prostě dvě strany, které se tak nějak snažím dát dohromady. Kdo je Samuel? Je to jedna z mých přezdívek a je za tím normální kluku / můž (to spíš podle věku, co mám), který rozhodně není žádným zasloužilým hardcoristou … snažím se jen pomoct tomu, co mám rád a pokud bude existovat zpětná vazba od skupin co vydávám, budu to dělat pořád … d.i.y. or lie!

q. Kolko albumov si vydal do dnesneho dna a co pripravujes do buducnosti ? Nieco specialne ???

Na Samuel doteď vyšlo 15 titulů, samozřejmě něco jako tituly co jsem vydal v kooperacím a jeden co mám v mám v distribuci pro Čechy. Do budoucna plány jsou, někdy na přelomu 02-03/2005 by mělo vyjít picture EP Landmine Spring se třemi novými skladbami. Bude to nádherně malovaný singl z dílny Jany Kudrnové ( http://www.janakudrnova.com ), součástí prvních 50 ks bude „zin“ na kterém právě pracuju. Singl vyjde v kooperaci Pohoda Records/ Engineer Records (UK) a W.I.F.A.G.E.N.A Recs. (DE). Někdy kolem léta by měl vyjít split EP Lahar/Gride, doplňkem prvních 50 kusů bude opět zin o kterém jsem psal výše. Oba tituly vyjdou v kooperacích s jinými labely a lidmi. V kooperacích vidím budoucnost a hlavně je to o spolupráci mezi lidmi, kteří jsou kamarádi a věci se mohu někam vyvíjet, když se na titulu aktivně podílí víc lidí. Rozhodně i další tituly plánuji v tomto stylu. O „sólovém“ titulu na Samuel přemýšlím, ale zatím jsem nic nevymyslel, samozřejmě že nějaké plány bych měl, ale skupiny jsem ještě neoslovil. V plánu je i split 7“EP The Mood / Blue Raincoat z Polska. Jedním z plánů je pokračování kompilace My Time Is Over, velice rád bych jí udělal na LP, s kapelami které se mi líbí teď … samozřejmě myslím Ty české, víc to ale zatím rozebírat nebudu. Někdy příští rok bych se velice rád podílel na split LP Wojczech/Insuiciety, z obou kapel padám na kolena a stejně tak moc rád bych zrealizoval vydání sólové desky Austina Lucase (K 10 Prospect, Guided Cradle), sympatického chlapíka z USA, který teď žije v ČR. Kdo je Austin? Zpěvák K 10 Prospect, jímž jsem pomáhal s evropským tour a vydáním evrovpského pressu jejich singlu vydaného v Americe. Singl vyšel u nás jako MCD a navíc je doplněn dvěma jeho akustickými skladbami. Austin taky zpíval nějaké back vokály na nové desce Landmine Spring. Plánů je víc, rozhodně bych věci lépe uspořádal, hlavně proto, abych měl více času na komunikování, propagování kapel, výměny … etc.

q. Nielenze sa venujes labelu, ale aj inym veciam tak prezrad ostatnym v com si este zaangazovany ???

Kromě labelu, který jak jsem napsal výše, mým koníčkem, chodím do práce a to mi zabere největší část mého dne. Trávím zde 8-9 hodin a ikdyž mně to co dělám baví, není to, čím bych chtěl strávit celý život. Ale člověk musí z něčeho žít, to je to podstatné proč zde jsem. Jinak se snažím věnovat distru, kapelám co jsem vydal pomáhám s výrobou merchandise, s Korkem (kamarádem a kytaristou Lahar) děláme koncerty v píseckém klubu Paluba, navíc si „ničím“ hlasivky v kapele LAHAR … někdy je to hektické, ale mám to všechno moc rád. Nejspíš jsem na něco zapoměl, možná jsem trochu workoholik … ale je to podstatné?

q. spolupracuje na samuel rec. este niekto , alebo je to one man company ? Ak pracuje, kto a kolko mu platis hehe?

Samuel Records je „one man“ label. Pomáhají mi lidé z kapel, co jsem vydal a to je pro mne velice důležité. S grafikou na poslední věci, myslím na právě připravované EP Landmine Spring a www, mi pomáhá Jana Kudrnová.

q. Ako sa dari Suffer ? Este nerozmyslali opustit palubu Samuel rec. ??? Co ak sa jedneho dna rozhodnu pre iny label, nehnevalo by ta to ujo ?

Suffer se mají myslím fajn. Mám je kluky moc rád, ikdyž se poslední dobou pohybujeme každý trošku v jiných kruzích, tak nás pojí kamarádství a přál bych si, aby zůstalo stále. Jsou to prima kluci, člověk v jejich společnosti zapomene na spoustu problému, z běžného života, i o tom je myslím i jejich muzika. Hodně se jim snažím pomáhat, ale poslední dobou mám trochu „černé“ svědomí, že je zanedbávám. Jejich poslední deska „13“ vyšla nedávno na Samuel jako CD a je super. Více melodická, než byly ty předchozí, ale také více hudebně vyzrálá. Je znát, že kluci našli, to co chtějí hrát. Znát je i to, že mají za sebou tři desky a hrají nějakou dobu. Moc si vážím, že pořád vycházejí na Samuel a snad i kamarády zůstaneme napořád. Co se týče Samuel, tak že jim bude stále moct být tím nejlepším domovem. Jak jsem řekl, pohybujeme se teď trošku každý někde jinde, jejich hudbu i kluky mám moc rád, ale nemám moc času, díky jiným aktivitám s nimi na koncerty jezdit. Kdybychom se měli co se týče spolupráce Samuel vs. Suffer rozejít, rozhodně by jsme se rozešli jako kamarádi, snad to tak kluci cítí i směrem ke mně.

q. co bola posledna vec co si si nechal vytetovat ? Su pre teba tetovania vyslovene osobnou zalezitostou , alebo je to vec imageu ?

Poslední věc? No, je to můj pravý bok … nechal jsem si nakreslit a vytetovat od Roberta Gizberna, mého souseda, kamaráda a spoluhráče v Lahar. Tattování beru jako hodně osobní věc, abych řekl pravdu, nepoznat se s Robertem, Korkem, nejspíš bych si žádné nenechal, ikdyž se mi to líbilo vždy. Nechat si ho udělat někde v salónu za velké peníze, by pro mne nemělo nejspíš žádný smysl. Krom motivu, který pro mě má samozřejmě osobní charakter, vím, že mi to dělal fajn člověk, kterého si vážím. Ke každému motivu co mám, mám i osobní vzpomínky na dobu, kdy jsem si ho nechal udělat. Poslední věc je obrázek v rámečku na mém pravém boku, namalovaný barevně v japonském stylu. Je zde dům na skále, která je na pobřeží moře, strom, slunce … pro mně to znázorňuje, zázemí, rodinu … ne v klasickém pojetí, ale rodinu a kořeny, které mám v sobě. Rodinu tvořenou mojí vlastní, tak lidmi kolem mne …

Pokud si někdo nechává dělat tattování jen proto, že je to v daném roce módní, tak je to smutné, ale je to jen jeho věc. Na druhou stranu je to něco, co nejde nějak lehce sundat a člověk s „kérkou“ bude žít celý život. Motiv je rozhodně důležitý, alespoň jak jsem řekl pro mně a myslím, pro většinu lidí, které tattování berou osobně. Namohu o tom mluvit nějak víc „odborně“, jsem jen člověk, který se k tomu dostal a líbí se mi to. Rozhodně plánuji i další věci na mé tělo. Neznám mnoho lidí, co tattování dělají, ale vím že je mezi nimi spousta těch, co to dělají jen pro peníze. Moc si vážím toho, jak to Robert Gizbern dělá! Vím, že existuje spousta těch, kteří dokáží „vytetovat“, téměř cokoliv a kamkoliv …, to je celkem smutné, protože někdy nějaký obrázek třeba na obličej může člověku zničit celý život … mluvím teď o tom, že si vážím všech kteří tattování dělají na jisté d.i.y. bázi, mají hranice co „udělají“ a taky komu. Nevím kolik jich je, znám v tomhle směru jen jednoho …

q. Mas nejake pozitivne ohlasi na tvoju pracu ? Kde sa tvoje nosice najviac predavaju ? A vies, ktora kapela je najpredavanejsou u Samuel records ???

Jako pozitivní beru hlavně to, že to dělám již nějakou dobu a necitím, že bych se v tom co dělám nějak změnil, polevil nebo uhnul z dráhy, kterou jsem začal. Hrozně si vážím každé objednávky, emailu, každého kdo mne kontaktuje. Všechno je o spolupráci, je moc fajn, že hudba lidi dokáže spojovat a díky ní se mohou potkávat, komunikovat, seznamovat. Úžasné je i to, že spolu třeba mohou vycházet i přesto, že každý poslouchá jiný styl hudby … jako positivní ohlas beru, že jsem tam kde jsem a jsem to co jsem. Velice si vážím spolupráce s ostatními labely, hlavně bych chtěl za všechno poděkovat Pohoda Records (Lukášovi a Michalovi), je moc fajn, že jsme se poznali díky muzice a společně jsme na vydali nějaké desky.

Co se prodejnosti týče, je to podstatná věc, ale není to pro mě měřítko podle kterého bych si kapely, které vydám vybíral. Je ale dobře, že o desku co vydám je třeba zájem. Na druhou stranu mně pak třeba mrzí, že se některá prodává méně, ikdyž by si to třeba zasloužila, ale to je věc druhá. Nejprodávanější jsou na Samuel nejspíš Suffer, Landmine Spring a z poslední doby Jetpilot.

q. Kde davas robit svoje cdcka a kto ti navrhuje booklety ? Niektore z nich su velmi pekne spracovane ...

Většinu desek a obalů dělám ve spolupráci s kapelama. Podle mne kapela nejlíp musí vědět jaký chce mít obal, aby to ladilo k jejich textům, takže většinou kapela udělá návrh a já většinou za pomoci Lukáše z Pohoda Records nebo u The Mood, Ladnmine Spring i Jany, jim pomohu ho „doladit“ (u LMS ho Jana vymyslela / nakreslila) tak, aby to dobře dopadlo po tisku. Snažím se najít nejlevnější místa kde jak desky, tak obal udělat. Samozřejmě se mi obal taky musí líbit, ale ještě se nestalo, že by nějaká kapela něco dodala a nelíbilo se mi to. Většinou je práce na to práce na delší dobu a vzájemně se při tom ovlivňuje, takže si myslím, že v závěru jsou obě strany spokojené. Každá kapela má svého „grafika“ a ten se většinou o věci stará … Obal na v/a My Time Is Over jsem dělal sám, taky na Landmine Spring „Ride“ jsem dělal společně s Jirkou / Landmine Spring. Moc rád na tu dobu vzpomínám a je jen trochu smutné, že se již nikdy nebude opakovat, ale to už je život a já žiju přítomností!

q. Ako to dnes vypada so scenou v Pisku ? Ci kde to teraz byvas ? skus popisat nieco viac o lokalnej scene ?

Bydlím v Písku. Je to menší město, podle mě 30 000 lidí, ale nejsem rodák, takže se mohu o pár tisíc „seknout“, oproti skutečnosti, moc podstatné to ale není. Co je fajn, je to, že je zde spousta lidí, kteří jsou hlavně kamarádi a nějak spolupracují. Nebudu hovořit o pojmu „scéna“, každý máme svůj osobní život a díky muzice se zde potkáváme. Jako „písecké“ beru i lidi z okolí, kteří na koncerty jezdí a nějak spolupracuje, takže třeba Pohoda Records, z kapel Rabies, Nesoučást Stroje (škoda že se rozpadli), Landmine Spring … V Písku je několik kapel, my jako LAHAR máme společnou zkušebnu s Grex, cože je super dvouvokálové grind/hardcore tornádo, s noise-coristy Poslední přání mrtvého humanisty, z těhle dvou skupin se teď ve formuje nová sludge-core formace jménem Firewalk With Me, slyšel jsem jí nedávno ve zkušebně a musím říct, že příznivci EyeHateLucy a podobných utahaných záležitostí se mají na co těšit! Makovec a Bořík, který jsou v těhle kapelách dělají super zin Choroba Mysli, který vychází v profi kvalitě (s grafikou z dílny Lukáše, Pohoda Records). Jsem tu já, který dělám s Korkem, Martinou a vlastně celou crew, složenou z výše jmenovaných lidí, koncerty v klubu Paluba. Již je děláme nějaký pátek, a ikdyž jsem někdy dost utahanej, stále mně to baví a je to úžasnej pocit, když všechno klapně, kapely jsou spokojené a lidé se baví. Stylově nejsme omezeni hudebním žánrem, co se subkultury „hardcore“ týče, snažíme se dělat od ema, přes grind, hardcore … je to dost inspirující a hlavně fajn, že se tak mohou potkávat různí a přesto „podobní“ lidé. Na Palubě hráli například Idiot Savant (DE), Silence (Pl), Wojczech (DE), Rot (BRA), Quattro Stagiony (DE), Antichrist (PL), Dreschflegel (At), Kurwa Aparata (At), Whos My Saviour (De) … a spousta dalších … jako písecké považuji Pohodu Records s jejich super rock-barem, distrem a labelem ve Vodňanech. Úžasná je Festa De La Pohoda, kterou každý rok dělají, je to jeden z mojich nejoblíbenějších letních festů, hlavně pro tu „přátelskou“ atmosféru, která tam panuje. Horkou novinkou na Pohodě, je CD/LP Dezinfekce „Stačí najít důvod“ a krásná knížka „September Commando“, s grafikou Johna Yatess, dvorního grafika Alternative Tentacles. Knížka opravdu stojí za pozornost a většina grafik, které zde jsou donutí člověka přemýšlet … nesmím zapomenou ani na noise brigádu Rabies a jejich kytaristu Šakala, který dělá parádní zin Noise Master. Rabies je fajn parta nadšenců, se kterými LAHAR plánuje udělat singl, až se nám tedy povede něco nahrát. Jakou mají specialitu? Třeba tu že Siky / bass + zpěv sbírá singly Karla Gotta ?, takže pokud máte doma nějaké na vyhození, zajisté mu uděláte radost. Jako novinku mají split EP s ČAD (Sk). V Písku jinak funguje Robert Gizbern s tatto studiem, je velice šikovný a co je podstatné umí malovat a navíc je to fajn člověk. Aby toho zdobení těla nebylo málo, tak Korek (LAHAR kytara) dělá piercing, je to na podobné bázy jako Robert … prostě je tady spousta nadšenců a dalo by se o tom psát hrozně dlouho. Fajn, je to, že ikdyž každý máme svoje neduhy a životy, tak jsme kamarádi a spolupracujeme …

q. Lahar ? co to znamena ujo ? to nie je po mongolsky, takze tomu nerozumiem, preco Lahar a preco kapela ? Asi mas kopec volneho casu cooo?

No mongolsky to bohužel není, Lahar je slovo z Indonésie. Je to výraz pro vulkanickou činnost, lávu, která všechno zničí … Co se času týče, tak jsem na tom velice špatně. Dá se říct, že nemám prakticky žádný volny čas, všechen rozděluji mezi práci, kapelu, label, distro, koncerty, ty co hrajeme i ty které děláme a spoustu dalších věcí. Jsem moc rád, pokud mám občas volno … do budoucna plánuji více polevit, věci více prožívat a trávit více času s mojí polovičkou Janou … nemyslím, nasadit si pantofle, otevřít lahváče a koukat na televizi, ale třeba víc cestovat a společně žít! Prvním místem kam zajedeme bude asi Londýn ? Nejde jen o to cestování, jde o to najít čas na to, abych mohl / mohli jsme navštívit lidi, které znám / me a žijí někde jinde, poznávat jiné lidi …

q. Ma Lahar nejake nosne posolstvo pre kids ? O com su texty a skus popisat historiu a osoby a obsadenia v kapele.

Za Lahar odpovím za sebe, protože většinu rozhovoru jsi směřoval k mojí osobě, tak i tady budu mluvit za sebe, ale nemyslím si ale, že moje odpovědi by se nějak zásadně lišili od těch co by napsali kluci. Pro mě je podstatné, že jsme kamarádi a na tom by měla být založena i většina vztahů, mezi lidmi co se ve „scéně“ pohybují. V textech se snažíme psát o věcech, které nám Vadí. Psát o tématech, na která člověk naráží každý den a někdy mu zbude jen zlost nebo pocit, že věci nemůže změnit. Takže najdeš texty za práva zvířat a dá se říct spíše osobní pohledy na společnost kolem nás. Lahar má ke konci roku 2004 odehráno 55 koncertů, ten první byl 8.2.2003 v Rock Baru Pohoda ve Vodňanech. Jsem moc rád, že díky hraní v Lahar jsem poznal spoustu fajn lidí, fajn míst, mohl jsem být na spoustě zajímavých koncertů. Ten pohled na koncert je zcela jiný, když je tam člověk jako divák a nebo jako ten co koncert hraje. Atmosféra je vždycky jiná, tvoří ji jak Ti co hrají, tak Ti co na koncertě jsou a podpoří ho. Je to pro mě zvláštní pocit sounáležitosti a je fajn, že hudba dokáže lidi strhnout a baví se. Složení kapely je Korek kytara, Robert Gizbern bass, Filip Žrout bicí a já křik.

q. Pocul som , ze Lahar vehementne odmietol rozhovor pre cesky zine Bulldog hehe. Dobra praca, co si myslis o tomto casaku a o ceskej oi scene ? Co ma nove Lahar a preco vznikol Lahar ? Pocujem vsade , ze je to pecka a ze ludia z Vas seru kocky, tak v com ste taky jedinecny ??? haaaa ?

Začnu od toho rozhovoru, na většinu jich rádi odpovíme, ale každý toho máme celkem dost a někdy nám to trvá trochu dlouho. Jedněmi z těch co nás oslovili byl jeden český zin, Bulldog to ale nebyl a my stejně tak jako jsme to nabídku dostali, tak jsme ji odmítli, protože se nemůže ztotožnit s reklama na firmy jako třeba Bulldog, Londsdale a podobné. Možná je to poslední dobou móda, nevím, osobně mám o hardcore svou představu a „unity“ se skinheads do ní rozhodně nepatří. Teď na ně neútočím, ani nikoho nenabádám k ničemu, budu psát pouze svůj postoj …, pokud by to mělo fungovat, že oi skinheads jsou antirasisti a tak, bylo by to samozřejmě v pořádku, ale moje zkušenosti jsou špetku jiné a když třeba fašisti nejsou a hlásí se k SHARP, tak beztak dost často dojde na fotbalové bitky, za slovní útok na homosexuály, řekl by že rozhodně mají jiné hodnoty … zrovna nedávno jsem se jen tak ze zvědavosti podíval na stránku nějaký „antirasistický kapely“ a opravdu jsem žasnul! nevím, nějak více se v tom nevyznám, vycházím z těch mála věcí, co se ke mně dostaly a s těmi se nemohu ztotožnit. Ta unity, mezi hc a oi kids, na mně dost působí jako pouhé zvětšení trhu, kdo si bude pořád kupovat hardy za tisíce … myslím, že je to nejspíš potřeba pro ty firmy, protože oi scéna, určitě na uživení tolika firem na tyhle hardy, již nestačí! Můj názor … Podle mně je punk vs. móda spojená, to je jasný. Ať chceme nebo nechceme, tak se každý podle nějaké módy oblékáme, nebo spíš se snažíme nosit hadry v nějakém stylu. Osobně pro mě nejsou značky podstatné, spíše hledám alternativu oblečení koupit za pár korun někde v second handu, vylepšit ho nášivkama, plackama … je v tom kus individuality a vlastně tohle může dělat každej, bez toho, aby se třeba cítil trapně, že jako jedinej nemám ve škole mikinu Lonsdale nebo nějaký skate firmy, na kterou si třeba kluk nebo holka ve škole, asi velice těžko vydělá. Dalo by se o tom psát velice dlouze …

Lahar teď čerstvě nahrál novej materiál, 20 skladeb na cca 17 minutách. Měl by být použit na 7“ep, který by mělo možná vyjít na 625 trashcore (je tu nabídka z Max 625 strany, ale nic závazného, prostě se uvidí), pak část bude na 4 way 12“LP split, kde budeme na jedné straně s bratskými Idiot Savant z Německa (bruhá bude patřin dvěma slovinským gind-crust partám), song „Machismo“ bude na v/a 7“EP tributu americké kapele Infest. Nově máme venku split kazetu s „bratrskou“ skupinou Nesoučást Stroje. Vydaly jsme ji Lahar / Nesoučást Stroje, vlastním nákladem a je zcela benefiční pro oranizaci Lomikámen v Berouně, která se snaží pomáhat lidem s jistými problémy, začlenit opět do společnosti … plány jsou, chtěli by jsme nahrát materiál pro singl, split EP s Gride a nějaký vály na 4 way split EP s Quattro Stagiony, Dreschflegel a ještě myslím s F.U.B.A.R..

V čem jsme jedineční? Nevím ?

q. Tak s kym vsetkym uz Lahar mucil hlasivky na podiu ? Nejake pikosky z podsvetia Lahar ? Nejaky fetis clenov kapely? Předně bych chtěl poděkovat všem, kteří nás na koncerty pozvali. Je super kolik jsme díky tomu, že hrajeme s Lahar poznali super lidí, projeli super míst, odehráli koncertů. Všem patří náš dík … hráli jsme se spoustou kapel, rozhodně bych „nevybíral“ lepší / horší … každej koncert je úžasnej a zcela jinej při pohledu z pódia, ikdyž musím říct, že koncert dělá jako kapela tak publikum. Doposud jsme odehráli cca 55 koncertů, namátkou jsme hráli třeba s Idiot Savant, Whos My Saviour, Mass Genocide Process, Kurwa Aparata, Dreschflegel, Atom And Package, See You In Hell, S.I.K.A., What Happens Next?, X-wing, Daitro, Retch, Mihai Edrish, Twist, Coma, Alamogordo, Ingrowing, Bizzare X, Quattro Stagiony, Cyness, Discarga, Homocunsuments, Balaclava, Shoki, AdActa, Výbor Veřejného Blaha, His Another Fall, Gospel Of The Future, F.U.B.A.R., Lycantrophy, Space To Being, Malignant Tumour, Napalmed, Flat Pig, Juggling Jugulars, Wollongong, Municipal Waste, Opus Dead, Boxing Elena, Galbag, Vals, Guided Cradle, Das Oath, Entrails Massacre, Julith Krishun, Wojczech, Insuiciety, Kobra 11, Bad Luck Ride On Wheels, SuperapeX, Ratos de Porao, Who Ate My Skate, spoustu parádních koncertů jsme odehráli se spřízněnými Gride, Rabies, Grex, Posledním přání mrtvého humanisty, Den Za Dnem … určitě jsem na někoho zapoměl … díky za podporu!

Nějaké „pikošky“ moc nevím, vždycky je nějaké legrace, ale nějak si teď na nic extra nevzpomenu. Co se týče „fetiš“, tak nevím co na tohle odpověď … jsi fakt z Mongolska ?. Všichni chceme hrát “extrémní muziku”, rádí jíme (polovina jsou vegani, druhá vegetáriáni), rádi si kupujeme vinyly, snaží se něco dělat i v “hc scéně”, podporovat smysluplné benefity, jsme kámoši, máme rádi tattování a hlavně chceme Lahar dělat D.I.Y. stylem

q. co si myslis o militarizmu a hardlineizmu a straight edge kids, ktore by zabijali masiarov, len preto , ze obchoduju s masom ??? nezda sa ti to pritiahnute za vlasy ? aky mas na to nazor...
Militarismus = bullshit, bohužel je tady pořád spousta lidí jako Bush, který si na tom dělají kariéru a snaží se „útočnou politiku“ USA označovat jako válka za svobodu a podobné hlouposti! Co je smutné, tak je to, že k nám obyčejným lidem se dostano informace hodně zkreslené, takže udělat si vlastní názor je velice těžké! V každém případě nikdo nemá právo nikoho zabíjet, omezovat, otročit a na jeho neštěstí profitovat! To se podle mne týká i vztahu člověka vs. zvíře, lidí mezi sebou ( třeba prtner vs. partnerka) a tak dále …

O „hardliners“ jsem slyšel, ale sám nemohu posoudit do jaké míry jsou to řeči a nebo pravda. Jsem vegeterián, zabíjení zvířat neschvaluji, ale zároveň se mi nelíbí jakékoliv demagogie i s tímto spojené. Osobně se snažím jít příkladem a lidi inspirovat k tomu, aby o věcech přemýšleli a hledali jiné cesty ve stravování, protože tu jsou. Myslím, si že cestu si ale každý musí najít sám! Nemyslím si že zabíjení řezníků by bylo v pořádku … nevím, je to složitá otázka! V každém případě vztek je ve mně pokaždé když jdu kolem řeznictví. Spousta lidí co maso jí nevidí přímo tu bolest, co musí zvíře projít než se mu dostane na talíř. Setkal jsem se i s postojem, že někdo řekne, já nemůžu vidět jak někdo zabíjí zvíře, má takové smutné oči …, pak ho sní! Taky vidím, že spousta lidí, co začali bejt vegetariány nebo vegany třeba kvůli scéně, se na to po několika letech vykašlali, když je přestalo bavit si na něco hrát! Každej musí začít prostě u sebe, dělat věci hlavně pro sebe a hlavně nad sebou i světem kolem přemýšlet a hledat alternativy, začít u jídla je jedna z nejlehčích věcí pro každého znás.

q. viac maska pride ked odpovies na toto hehe...cau ujo

ptal se: roman aka x jesus x
http://www.limokid.sxehc.sk


honza_samuel@email.cz