- NOVINKY/NEWS -

...Letem světem...
Na Hometown Caravan brzo vyjdou dvě skvělé desky CHUCK RAGAN & AUSTIN LUCAS "Split" LP a AUSTIN LUCAS "At War With Freak Folk" 10".

Poměrně novou švédskou skupinou jsou Strangler. Najdete zde také jednoho člena Jetpilot. Dalšího ze členů Jetlilot, Martin Wiese usilovně pracuje na svém sólovém projektu Martin Wiese.

Citizens Patrol (Holandsko) se v květnu chystají do studia. Materiál vyjde jako 7"EP na Crucial Attack/No Way Records. V červnu a červenci se chystají na americké turné.

Do studia se chystají také němečtí Short Fuse. Chystají se nahrát materiál, který vyjde nejspíš jako jednostranný 12"LP, který vyjde na německé labelu HARDWARE RECORDS. .

Na následujícím linku si můžete poslechnout dvě skladby z připravovaného alba "Can We Share?" strakonických LANDMINE SPRING.

Do cca konce dubna vyjde na DAMAGE DONE RECORDS první album LAHAR "Oběti Doby". Nosičem bude LP/CD. Před-objednávky můžete směřovat již nyní na DAMAGE DONE RECORDS.

Na FAT WRECK vyšel záznam posledního koncertu Good Riddance v jejich rodném Santa Cruz. Na stránce labelu umístěny i tři mp3 ochutnávky. 1.dubna vychází na FAT WRECK nové album No Use For a Name. Jmenuje se "The Feel Good Record of the Year" je na něm 14 nových skladeb produkovaných Billem Stevensonem & Jasonem Livermorem (Descendents, Rise Against, Good Riddance, 7 Seconds, etc.) .

Washington DC 's Terror Boys 86 MENTALITY odehrají tutu sobotu svůj poslední koncert.

Finská punk/hardcore kapela Urban Unrest má venku svůj debutní singl. Během 6 minut uslyšíte 7 skladeb energického hardcore punk staré školy. Singl vydalo UNITED SHOEBROTHERS.

Na Holy Shit! Records vyšlo Lp Sunpower ’PAIN FOR PROFIT’. Sunpower nás podobně jako Urban Unrest vracejí do éry 80´s hardcore punku. Na své myspace stránce mají také fajn video z Ieperfest 2006.

Po patnácti letch hraní vyšlo prachatickým hardcore/punkům Ucházím jejich páté album na Papagájův hlasatel records. Novinka pojmenovaná "Edice 15 - Separace průtokových poznatků" je už pátým albem této skupiny, která si hlavně poslední dobou získává stále víc fanoušků. Deska je jejich první nahrávkou vydanou u Papagájova Hlasatele a najdete na ní celkem 12 kousků kvalitního HC-punku, který má grády (však taky kytarista hraje i v Gride), vše je podpořeno kvalitními texty, které nejsou jen plané tlachání, ale jsou "o něčem", navíc na CD najdete i bonusy v podobě fotografií a videoklipu k staršímu songu "Slečna s psíkem".

Španělským INSOMNIO vyšel nový singl "walking on the string" na NO WAY RECORDS. Stále sktuální je také jejich LP "No Escape", na kterém jsou skladby ze stejného období jako nové EP. INSOMNIO hrají skvělé melodické hardcore (ale stále hardcore), takže pokud Vás baví DESCENDENTS, NO HOPE FOR THE KIDS, REAGAN YOUTH budete nadšení! Desku "No Escape" vydalo sympatické německé vydavatelství Audiogorilla Records ve spolupráci se španělským labelem Trabuc Records. Audiogorilla rozhodně stojí za pozornost, kromě Insomnio zde uslyšíte Anatol, Bad Antics nebo skvělé fast tornádo Pissed Youth.

Jihočeské studio STUDIO KAMARÁD (vedené Mírou, Suffer), má nové internetové stránky.

S kapela HERDS nahrála svoje první demo. Najdete zde členy Charles Bronson, 14 or Fight, Get Rad, Kung Fu Rick, Bayonettes, Threatener ... .


...Letem světem...
Na Landmine Spring myspace profilu si můžete poslechnout novou skladbu „Swollen Eyes“ z připravované desky, která by měla velice brzo spatřit světlo světa. V současné době se dokončuje obal a finální mix. O „back vokály“ by se měl postarat, stejně jako u posledního alba“, americký pražák Austin Lucas .

Austin Lucas má konečně venku svou poslední desku „Put The Hammer Down“ i na vinylu. Vyšla na německém labelu Hometown Caravan . Během svého amerického turné nahrál skladby na společnou desku s Chuckem Raganem . Na nahrávce se podílel Austinův otec Bob Lucan, Digger Barnes, Jon Gaunt a vznikl projekt, který pojmenovali „Bristle Ridge“. Ukázky k poslechu jsou na stránkách obou interpretů.


...Letem světem...
Pro přiznivce temných sludge věcí, by mohl být být zajímavý jeden z projektů zpěváka Loffiho (CYNESS). Kapela se jmenuje CROWSKIN a nějaké informace o nich najdete na jejich myspace profilu. Loffi zde hraje na bicí, stejně jako v jeho druhé skupině CANCER CLAN , kteří mají oproti CROWSKIN více grind/punk nádech.

The Idoru vydali nové album s názvem "Monologue". V maďarsku vyšlo jako CD na Edge Records. vydaní plánují také na nějakém evropském vydavatelství a japonský press by měl vyjít opět na Alliance Trax.


...Letem světem...
Grindcore mašina Insect Warfare (USA) chystá split EP s CARCASS GRINDER. Máme se na opravdu na co těšit, protože tohle bude hrubé! Buďte ne střehu a kontrolujte Psychotherapy Records (CZ). Dalším plánovaným počinem bude "World Extermination" 12"LP, které vyjde na 625/RSR labelech.

12:25 13.3.2007 Na Silver Rocket vyšlo nové Esgmeq album. Nosičem je zatím pouze CD, vinyl verze by měla být v brzké době.

Na SuperFi Records vyšlo Army Of Flying Robots. "DISCOGRAPHY PART ONE 2001-2005" CD. Obsahuje skladby ze singlu z roku 2003 s geniální peckou "People With Faces", z 10" splitu s JINN a 2 skladby ze 7"EP s TAINT.


...Only Crime "Virulence" CD/LP...
Na Fat Wreck vyšlo nové, v pořadí druhé, řadové album ONLY CRIME. "Hvězdná" sestava této party je složená ze členů různých, nejspíš každému známých, kapel. Jsou zde Russ (Good Riddance), Bill Stevenson (the Descendents/All/Black Flag), Aaron (Bane/Converge), Zach (Hagfish/Gwar) a Doni (Hagfish). Díky hlasu zpěváka Russe (Good Riddance), zní ONLY CRIME jako další deska Good Riddence. Podobnost s Good Riddance je slyšet i po hudební strance, hlavně s jejich staršími a "tvrdšími" deskámi. Na nasledujícím odkazu si můžešeš stáhnout dvě mp3 skladby z nového alba, i se podívat na e-kartu.


...CD verze Austin Lucas "The Common Cold"...
Na německém vydavatelství Sabotage Records vyjde v nejbližších dnech CD verze alba „The Common Cold“, amerického sympaťáka Austina Lucase .


...6, the number of the beast...
Němečtí Whos My Saviour se po delší odmlce opět probouzejí k životu a dokončují nahrávku pro své nové album. Došlo u nich k malé změně v sestavě. Kytarista Rui odešel a nyní hraje druhou kytaru v Idiot Savant . Ti v nové sestavě odehráli turné s polskými Next Victim . Zastavili se v Polsku, Litvě, Estonsku, Finsku i Německu. V současné době je před nimi společný 7"EP s novou německou skupinou DEANIMATION, na kterém budou dvě nové skladby původně určené pro singl s brazilskými Social Chaos.Short Fuse "Fruitless Efforts" 7"EP
Short Fuse, vydávají po návratu z US turné nový singl. Jmenuje se "Fruitless Efforts" a vychází opět na Assault records. Na následujícím linku si můžete "stáhnout" skladbu "Fruitless Efforts".


Cancer Plan , je nově vzniklá německá skupina. Jsou zde členové grindcore úderky CYNESS a CRUDE B.E.. Odehráli zatím pouze několik koncertů, převážně ve svém městě Postdam, ale určitě o nich v dohledné době uslyšíme. Pokud by jste měli zájem o jejich demo, ze začátku roku 2006, kontaktujte je přes jejich www stránku.

GOOD RIDDANCE "My Republic" CD/LP - na FatWreck Chords vychází nové 14cti skladbové album "My Republic", californských veteránů Good Riddance. Více informací o něm najdete na stránce FatWreck - zde, e-kartu si můžete prohlédnout zde.

Zajímavé nahrávky
The Mood si pod svým Have A Nice Day spoluvydali, ve spolupráci s Impregnate Noise Laboratories, své nové album "Cupid In Your Pump". Kapela na sobě opravdu zapracovala a na novém album nám přinášejí deset pohodových skladeb i srdce na dlani.

Na německém labelu Yellow Dog vyšlo nové album grincore mašiny Cyness "OUR FUNERAL ORATION FOR THE HUMAN RACE" LP, několikrát vyprodaný singl klasik Disclose a World Burns To Death na společném split Ep. Poslední novinkou je split Guided Cradle / Instinct Of Survival Ep. GC myslím není potřeba vůbec představovat a Ti, kdo byli na loňském Play Fast or Don´t festu si zaručeně budou pamatovat geniální vystoupení Instinct Of Survival z Hamburku. Kombinace jejich hudby s brutálním lijákem a plným podiem lidí, byl opravdový zážitek.

Vše tyto nahrávky mi nezbývá než doporučit!

Impregnate Noise Laboratories
The Mood
Yellow Dog


- - -

EMA CAMELIA NEWS
Na stránce Ema Camalia je nově umístěná ke stáhnutí skladba Glasgow Coma Score. Je ukázkou z jejich debutní desky, která by měla vyjít v průběhu dubna. Kromě ní zde najdete informace o aktuálních koncertch a další informace.

- - -

EBULLITION NEWS
Vyšel nový HeartAttack s číslem 49. Kromě klasických sloupků, recenzí, etc., najdete fotky od Christine Boarts, rozhovory s Iron Lung, The Now Denial, Christy C.Road, Free Verse a I Object.

Novým titulem (#59) na Ebullition je split LP/CD Ampere/Sinaloa.

Více informací najdete na stránce Ebullition/news.

- - -

NOVÁ DESKA NA SILVER ROCKET

Dneska (9.3.2006) vyšla první letošní deska na Silver Rocket! Je to nový album ANYWAY s názvem "Dead End". Za 250 Kč si ho můžete objednat tady: silver-rocket-obchod.

ANYWAY asi nemá cenu nějak dlouze představovat - jejich novej materiál je možná to vůbec nejlepší, co kdy nahráli. Fakt velká, velká jízda. Na desce je dvanáct věci, o zvuk se postaral Ondřej Ježek, a dvě skladby z alba si můžete poslechnout tady: www.silver-rocket.org/kapely

Na podporu "Dead End" se ANYWAY chystají odehrat hodně koncertů, koukněte sem: www.silver-rocket.org/news. A nebo na kompletní soupis koncertů: www.silver-rocket.org/koncerty.

Něco jako "křest" desky proběhne 17. dubna v Praze v klubu Metropolis, kde budou spolu s ANYWAY hrát Angličani BULLET UNION, stájoví kolegové This Aint Vegas na Jealous Records a fakt skvělá kapela.

- - -

GRIDE WEB
Zdar, na adrese gride.wz.cz zacal konecne jakztakz fungovat web GRIDE. Nudite-li se v praci, ve skole nebo doma, nevahejte a navstivte stranky SKRIPOTu. Date-li navic nas odkaz na sve stranky a doporucite je deseti vasim pratelum, az do konce sveho zivota budete stastni. Karel Blaha tak neucinil, hned druhy den co dostal tento mail a ignoroval jej uklouzl na ledu a po padu ohluchl. Nebudte tak hloupi jako tento lehkovazny mladik!!! GRIDE - faster than death, harder than life!

- - -

Landmine Spring „news“
Po návratu Austina Lucase zpět do České republiky budou Ladmine Spring spolupracovat na novém splitu s tímto chlapíkem z Ameriky. Písně napsané Austinem budou hrány v podání Landmine Spring. a naopak.
Split by měl být nahrán do podzimu tohoto roku, zatím však není jisté u koho a kdy vyjde. Dále se připravuje klip LWSS v animované podobě pod vedením Jany Kudrnove a Petra Filipoviče. Klip bude dokončen v dubnu 2006 a bude také použit jako DVD pro Engineer Records USA/UK.

After Austin's return to the Czech Republic Landmine Spring will be working on a new split with this guy from the USA. Songs written by Austin's hand will be played by Landmine Spring and otherwise. This split should be recorded till Autumn this year, the name of the label and date has not been confirmed yet.

Landmine Spring
Austin Lucas

- - -

Wojczech „Sedimente“ CD
Po 10 letech existence, stovkách koncertů, spoustě tours vychází první 11 skladbové „full-lengh“ album sympatických německých grinderů Wojczech s názvem „Sedimente“. Nahrávky se ujal Harris Johns/Spiderhouse (Voivod, Sodom, Kreator) a podle mp3, která je na stránce polského labelu SelfMadeGod (vydal CD), půjde o geniální album. LP verze by měla vyjít později v kooperaci Towerviolence / Headfakka/ Sensitive wormrile labelů.
SelfMadeGod Records (Pl)
leták
MACHT DER BESEELTEN mp3

- - -

The Fire Still Burns "EP" 7"EP
Na sympatickém anglickém labelu Engineer Records, vyšla limitovaná edice barevných vinyl 7“EP The Fire Still Burns . EP vyšlo v kooperaci s KOI Records (Texas, USA). Pokud si potrpíte na „zaručená“ jména, tak v kapele by měli fungovat členové Ensign, Vision .. etc. Co očekávat? Energický melodický punk/hardcore v tradici Lifetime, Strike Anywhere, Rise Against … Pokud máš tyhle energické party rád, nějaké skladby si můžeš poslechnout mp3. Singl je k dostání u Engineer Records (UK), v čechách ho seženeš u Samuel.

- - -

Seein Red „We Must Do More Than Just Music“ LP
Novinkou na Ebullition (Ebullition #58) je LP Seein Red „We Must Do More Than Just Music“. Na albu je 22 skladeb a prvních 2 000 kopií vychází na červeném vinylu. Více informací najdete zde.
- - -Novinkou na německém labelu Striving For Togetherness Records, je CD skupiny Driving The Salt „The Host Stopped Watching“. Hrají zajímavý svižný melodický hardcore, mp3 ochutnávka je zde.

Norská skupina Desperado, má nový vzhled internetové stránky a venku má i zbrusu nové album „Evacuation“. Recenze na jejich debutní MCD je zde. Mp3 ochutnávky jsou na následujících odkazech:
Desperado „Perversion for profit“
Desperado „Persistent Descent“
- - -